SohbetSila Script ile Sohbet'e Bağlan
UmuDa YoLCuLuK
UmuDa YoLCuLuK

Ali Bey, karısı ve iki çocuğuyla beraber Suriye’nin küçük bir kasabasında yaşamaktaydı. Kasabada bir marketi olan Ali Bey, çocuklarını kazandığı üç beş lira ile okutmaya çalışıyor, yıllardır bir ev almak için dişinden tırnağından arttırarak para biriktirmeye çalışıyordu. Hayatta hep çocuklarını ve karısını mutlu etmek için çalışmış, onlar için her zorluğa katlanmıştı Ali Bey.

Yıllarca para biriktirdikten sonra, bir ev alacak paraya ulaşmıştı. Sonunda çok sevdiği karısını mutlu edecekti. Karısı ve çocuklarıyla beraber bütçesine göre ev bakmaya başladılar. Birkaç ev gezdikten sonra karısının en çok beğendiği evi satın aldılar.

Ali Bey ve ailesi mutlu ve huzurlu bir biçimde hayatlarını devam ettirirken Suriye’de bir iç savaş patlak verdi. Sokaklarda insanlar ölüyor evler bombalanıyordu. Ali Bey ve karısı bu işlerden ne kadar endişeli olsa da çocuklarına göstermiyordu.

Savaş iyice büyümüştü. Ali Bey ve ailesinin yaşadığı kasaba da bombalardan nasibini almaya başlamıştı.

Ali Bey bir akşam işten çıkıp eve döndüğünde marketine bir bomba atıldığını, marketin kullanılamaz hale geldiği haberini alır. Tüm aile bu haber ile şoka girer. Artık bir ekmek kapıları kalmamıştı.

Ailesine zarar gelecek korkusuyla Suriye’den kaçmayı istiyordu artık Ali Bey. Bir hafta içerisinde Türkiye’ye oradan da Yunanistan’a kaçıp daha sonra Avrupa’nın bir şehrine gitmek istiyordu. Orada yaşam standartlarının daha güzel olması bu düşünceye itiyordu Ali Bey’i.

Artık ailesi hazırlanmaya başlamıştı. Yıllardır dişinden tırnağından arttırdığı parayla aldığı evi bırakıp çok uzaklara gidecekti. Ama yapacak bir şeyleri yoktu. Biriktirdiği son parayı ise onları Avrupa’ya getirecek olan adamlara vermişti.

Sabahın erken saatlerinde Ali Bey’ler ve onlar gibi birçok kişiyi bir kamyona bindirdiler ve Suriye’den Türkiye’ye kaçırdılar. Artık önlerinde sadece bir tane engel kalmıştı. Oda Yunanistan’a geçmekti. Türkiye’ye geçildikten sonra İzmir’e gidilmiş oradan bir gemiye bindirilmişti. Gemide o kadar çok insan vardı ki geminin bu kadar insanı taşıması mümkün durmuyordu. Tüm bu sebeplere rağmen gemi hareket etti ve Yunanistan’a doğru gitmeye başladı.

Gemi biraz ilerledikten sonra su almaya başladı. Gemideki herkes çok telaşlandı. Gemi her geçen dakika daha fazla su alıyordu. Ali Bey ise ailesini telaşını dizginlemeye çalışıyordu.

Gemi tamamen su aldı ve batmaya başladı. Orada onları kurtaracak kimse yoktu. Gemide yüzme bilen çok az insan vardı. Gemi tamamen battı ve Ali Bey tüm ailesini kaybetti. Onları denizde arıyor ama bulamıyordu. Sonunda Türk Sahil Güvenlik ekipleri geminin battığı yere geldi. Orada ki yaşayan insanları kurtardı ve ölü insanları sudan çıkarttılar. Ali Bey’in ailesi ise koca denizde kaybolmuşlardı. Onların ölülerini dahi bulamadılar.

Daha sonra Ali Bey Türkiye’de birkaç hafta mültecilerinin tutulduğu yerde bekletildikten sonra Kendi ülkesine gönderilmişti. Ali Bey kasabasına gittiğinde ise sağlam bıraktığı evini ise bir enkaz halinde bulur ve kalp krizi geçirerek oda oracıkta ölür.

 

Dini kanallar arasında en fazla ragbet gösterilen sunuculardan biriside Sohbetsila sohbet odalarıdır. Bu odalar arasında bir çok farklı özelliklere göre kişiler kanallara ayrılmıştır, bunlar arasında İslam kanalı kendisine yer edinir. Kanalda dini konular konuşulup, ayetler ve hadisler sık sık paylaşılır. Dini konularda sohbet etmek isterseniz Sohbetsila  Kanalı sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

BİLGİLER
tarafından 16 Temmuz 2014 - 22:39 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.279 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
SohbetSila - Reklam Alanı
reklam-alani-banneri11
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Sakın ihmal Etmeyin

Baş ağrısı ve havale! Sakın ihmal etmeyin.Glioblastoma, ya da diğer adıyla glioblastoma multiforme, bütün beyin... [Devamı]

Sakın ihmal Etmeyin
Kayseri Sohbet

SohbetSila Kayseri Sohbet odalarımıza hoş geldniz.Kayseri Türkiye’nin on beş Büyük İlinden birisidir, burada insanlar... [Devamı]

Kayseri Sohbet
Sila Sohbet Sıla Chat

SohbetSila Mobil Cet Sıla sohbet odaları yaşadığı ilim ülkenin hasretini özlemini yaşayanlar için hazırladığımız... [Devamı]

Sila Sohbet Sıla Chat
Susmak İstiyorum

Sadece Susmak İstiyorum !! Yalan İnsanları Kaale Almadan… Sahte Yüzleri Görmeden… Haklıyken Haksız Gözüksem... [Devamı]

Susmak İstiyorum
Dost Bakışlı Kadın

Ve kadın çocukluğa açılan kapı, küçük bir cimcime uçarı, pamuk şekeri çikolata tadı. Masumca küsmesi kızdırırkenki... [Devamı]

Dost Bakışlı Kadın
Hadise – Şampiyon

Hadise Şampiyon 2017 Albümü Dinle sayfamıza hoş geldiniz. Hadise’nin 2017 yılında çıkarmış olduğu albümü... [Devamı]

Hadise – Şampiyon
Rüyada Hamile Görmek

Rüyada hamile olduğunu gören kadının, mal ve mülkünün artmasına, övülmeye, izzet ve şerefe nail olmaya tabir... [Devamı]

Rüyada Hamile Görmek

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.