SohbetSila Script ile Sohbet'e Bağlan
Sohbet Odaları Terapisi
Sohbet Odaları Terapisi

İnternet bir derya ve bu deryada sıkılıkla karşılaştığımız yapılardan biride SohbetSila  İnternet olmadan da -saklamaya gerek yok- biz insanların en çok aradığı bizi anlayacak ve bizim de anlamakta zorlanmayacağımız insan ve insanlar. Herkesçe malum internet bu işi çok kolaylaştırdı. Evet! İnternette bu sosyal çabayı bir hizmet olarak sunan pek çok site var. Facebook, Twitter v.s böyle mecraların başında geliyor.

Ancak bu siteler yeni sayılır. Bilmemiz gereken internet hayatımıza girdiği günden bu yana Mirc yada ırc yani şuan bu sitenin de verdiği hizmet vardı ve oldukça popülerdi. Fakat Facebook ve benzeri arkadaşlık portallarının anlık mesajlaşma özelliğini kendi hizmetleri arasına katmalarıyla beraber Mirc ve bu hizmeti veren pek çok popüler site eskisi kadar rağbet görmüyor. Bizim sitemiz SohbetSila  bunlardan biri. Fakat bu Mirc’in işlevsiz ve demode olduğu anlamına asla gelmez.

Peki ama niye?

Hala yaşayan bir internet dinazoru olan mirc ile yeni karşılaştıysanız bilmemekten tanımamaktan kaynaklanan veri güvenliği endişesi taşıyor olmanız normal. Tabi birde Mirc’ta diğer sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi fotoğraf paylaşamayacak, blog oluşturamayacak, kalıcı içerikler yaratamayacaksınız ilk anda size bu ilkel ve basit gelecek olsa da bu durum size birden fazla sohbet avantajı da sağlayacak. Bunu sohbet ettikçe daha iyi kavrayacaksınız. Şimdi bunlar neler.

Paylaşım sadece metin üzerinden olduğu için, güvenliğinizden endişe etmeniz için hiçbir sebep olmayacak. Mailiniz yada hesabınız çalınamayacak fotoğraflarınızı ummadığınız yerlerde görmeyeceksiniz
İstediğiniz kimlikle yani seçtiğiniz yani nick name ile anonim olarak kim olduğunuz bilinmeden sohbet edebileceksiniz.

Çeşitli Sohbetsila sohbetodalrında size benzeyen ve benzemeyen insanlarla fikirlerinizi, dertlerinizi, paylaşabilecek başkalarının fikirlerinden karşılıklı olarak haberdar olabileceksiniz. Tıpkı bir kafede sohbet eder gibi çok sayıda insanla aynı anda sohbet edebileceksiniz. Diyalog beceriniz artacak yeni insanlar ve ve yeni fikirlerle karşılaşma olanağı bulacaksınız.

Chat ( IRC ) güvenlimidr.

chat benzeri sosyal paylaşım yazılımlarından ve sitelerinden daha çok güvenlidir bu yüzden beklide sonsuza değin bir anlık mesajlaşma platformu olarak yaşamaya devam edecektir. Bunun sebebi. Sohbete başlamak için mail adresiniz, telefon numarınız yada fotoğrafınız gibi kimliğiniz konusunda karşı tarafta fikir uyandırabilecek verileriniz paylaşmanın gerekmiyor oluşudur.

Sohbete başlamak bir tıkla olduğu gibi sohbetten ayrılmak ta bir tıkla mümkündür. Yani üye olmadığınız için üyelikten ayrılmak gibi bıktırıcı formalitelerle uğraşmazsınız. Yani Mirc internette anonim (gizli) kalarak yapadildiğiniz tek sohbet hizmeti.

Taciz yada mobbing gibi rahatsız edici durumlardan kurtulmak tıpkı diğer sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibidir. Rahatsız edici kişileri engelleyebilir, kara listenize dahil edebilir, yazdıklarınızı başkalarının görmesini mani olabilirsiniz..

Hepsinden önemlisi her an online olan kanal yöneticilerine anında ulaşıp şikayet etmenizde mümkün. Yani dilekçe yada e postayla bildirmenize günlerce yanıt bekleminze gerek yok. Kanalda sohbet etmek zorunda değilsiniz sadece yazılanları okuyabilir insanların sohbet eğilimlerini gözlemleyebilrsiniz. Bu yüzden Mirc dünyanın her yerinde hala pek çok konuda bilim, felsefe, mizah, sosyalleşme gibi amaçlarla keyifle güvenle kullanılmaktadır.

Tabiî ki en güzelini en sona sakladım bunları yaparken para ödemezsiniz.
Chat iyilik olsun diye bedava değildir. Zaten belirli bir sahibi de yoktur. Mirc ve onun sağladığı ücretsiz sohbet olanağının sebebi dünyanın her yerinden insanların ortaklaşa meydana getirdiği anlık yazışma ağı olmasından ileri gelir..

Chat bağımlılık yapar mı?

Chat bağımlık yapmaz fakat, ilgi görmek mutlu olmak , gülmek yeni bilgilere sahip olma gibi ruha iyi gelen hoşluklara sebep olabilir..

Chatte sohbet adabı.

SohbetSila odalarında Türkiye’nin dört bir yanından çeşitli fikirler, kültürlerden ve cinsiyetlerden insan olduğu gibi dünyanın başka yerlerinden ve kültürlerinden de insanlar bulunabilir. Bu sebeple bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Fikrinizi, kültürünüzü, kendinizi anlatırken kısa ve anlaşılır cümleler kurmak, kabul görmüş etik ve ahlaki normlar içinde kalmak popülaritenizi ve kanal içindeki saygınlığınızı artıracaktır.

Chat odalarında şunlar yasaktır.

Küfürlü konuşmak, Irk, cinsiyet, dini görüşleri aşağılamak, mobbing (yıldırma) ve tacizde bulunmak. Sürekli aynı şeyi durmaksızın yazarak kanalı bloke etmek, otomatik mesaj kullanmak.

Chat odalarında neler yapamazsınız.

Fotoğraf yazı, profil gibi kalıcı içerikler yaratamazsınız. Zaten buna da ihtiyacınız olmayacak.

Şunları zamanla yapabilirsiniz

Chat yaparak sosyalleşebilir, flört edebilir, sevgili bulabilir, evlenebilir, İngilizce öğrenebilir, gülebilir somurtabilir, bilgi ve fikir paylaşabilir yada bunların hiçbirini yapmadan sohbet odasında genel geçer anlık sohbetler yapabilirsiniz. Radyo kanalında kendiniz yada arkadaşlarınız için istekte bulanabilirsiniz.

BİLGİLER
tarafından 20 Ocak 2015 - 21:32 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 608 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
SohbetSila - Reklam Alanı
reklam-alani-banneri11
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
  merCan Yorum 13:08 Ocak 21st, 2015 de Yazılmıştır..

  Chat Sohbet hakkındaki bu yazınız çok anlamlı olmuş, lakin hala sohbet odalarında neler yazılır, nelere dikkat edilir, neler yapılmaz bunun idrakinde olmayan, serseri mayın gibi dolaşan kadın ve erkekler var. Ben bir Chat kurdu olarak özellikle genç kızlarımıza ve ev kadınlarımıza seslenmek istiyorum. Lütfen kişisel, özel ve mahrem bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız, tüm sohbet sitelerinde ağzından salyalar akan, size şirin görünmeye çalışan, ruhunuzu okşamaya yönelik yazılar yazan tipler vardır, bunlara dikkat edin. Kendinizi kaptırmayın, sohbetinizi yapın, çıkın ve gidin, üzerinde durmayın, düşünmeyin. Çünkü sanal odalarda dolaşan tiplerin bir çoğu gerçek karakterini yansıtmaz, gerçek hayatta sünepe bir yaşam tarzı sergileyen şahıs, klavye başına geçince adeta aslan kesilir. Kadınlara sürekli şiddet uygulayan bir tip, sanal odada kadın hakları savunucusu kesilir, gerçek hayatta annesine bakmayan, onu huzur evine yerleştiren şahıs, sanal odalarda anne sevgisinden v.s. bahseder. Sizleri özelden rahatsız eden, yazılarıyla taciz eden şahısları kanal görevlilerine şikayet etmekten imtina etmeyin, bunu da yapamıyorsanız /silence + komutunu uygulayarak tüm özel konuşmaları kapatabilirsiniz. Başımdan geçen bir hadiseyi naklederek makaleme son vermek istiyorum, yöneticimiz Makber’i de kızdırmayalım “bu ne ya tren gibi uzun yazı yazmışsın” demesin.
  Günlerden bir gün yine yöneticiyim, kızın birisi özelime geldi, dedi ki UsTa abi, kanaldan birisi bana şantaj yapıyor, tehdit ediyor v.s. hemen sordum dedim ki seni neyle, nasıl tehdit ediyor ? Başladı anlatmaya epeydir konuşuyorduk, sonra msn falan alıp verdik, face adreslerimizi verdik, oradan devam ettik, sonra ben resimlerimi gösterdim, adam resimlerimi bilgisayarına kaydetmiş, herkese gösterecem diyor bilmem ne…
  Dedim ki ah benim saf kızım, elimden geleni yapacağım ama bu da sana ders olsun, böyle şeylere girme buralar tehlikeli yerler v.s. biraz nasihat ettim.
  Yapan adamı biliyordum, bir şekilde şahsi cep telefonuna ulaştım, dedimki bu kız bizim akrabamızdır, resimlerini bilgisayara kaydetmişsin, derhal onları sileceksin, eğer resimleri sağda solda görürsek hakkında iyi olmaz diyerek biraz ayar verdik, o da üstelemedi tamam abi vs. dedi söz verdi.
  Sayın yazarımız MaKBeR yorumumu onaylarsanız çok müteşekkir olurum, bilgi paylaştıkça çoğalır, ne kadar kişiye bu tür yazılarla ulaşırsak, umarım az da olsa bir kaç hadisenin önüne geçmiş, olayları bir nebze engellemiş olur kanaatindeyim. Selam ve dua ile hoşçakal…

 

SON YAZILAR
Sakın ihmal Etmeyin

Baş ağrısı ve havale! Sakın ihmal etmeyin.Glioblastoma, ya da diğer adıyla glioblastoma multiforme, bütün beyin... [Devamı]

Sakın ihmal Etmeyin
Kayseri Sohbet

SohbetSila Kayseri Sohbet odalarımıza hoş geldniz.Kayseri Türkiye’nin on beş Büyük İlinden birisidir, burada insanlar... [Devamı]

Kayseri Sohbet
Sila Sohbet Sıla Chat

SohbetSila Mobil Cet Sıla sohbet odaları yaşadığı ilim ülkenin hasretini özlemini yaşayanlar için hazırladığımız... [Devamı]

Sila Sohbet Sıla Chat
Susmak İstiyorum

Sadece Susmak İstiyorum !! Yalan İnsanları Kaale Almadan… Sahte Yüzleri Görmeden… Haklıyken Haksız Gözüksem... [Devamı]

Susmak İstiyorum
Dost Bakışlı Kadın

Ve kadın çocukluğa açılan kapı, küçük bir cimcime uçarı, pamuk şekeri çikolata tadı. Masumca küsmesi kızdırırkenki... [Devamı]

Dost Bakışlı Kadın
Hadise – Şampiyon

Hadise Şampiyon 2017 Albümü Dinle sayfamıza hoş geldiniz. Hadise’nin 2017 yılında çıkarmış olduğu albümü... [Devamı]

Hadise – Şampiyon
Rüyada Hamile Görmek

Rüyada hamile olduğunu gören kadının, mal ve mülkünün artmasına, övülmeye, izzet ve şerefe nail olmaya tabir... [Devamı]

Rüyada Hamile Görmek

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.