SohbetSila Script ile Sohbet'e Bağlan
Rüyada Ateş Görmek
Rüyada Ateş Görmek

Rüyada Ateş Görmek Yorumu değişik şekillerde yapılır:Ateş bazen müjde, bereket;bazen savaş, korku, hapis, zarar ve günahtır.
İnsanın kalbini yakan ateş kara sevdaya,Ateş bazen müjde, bereket; bazen savaş, korku, hapis, zarar vegünahtır. İnsanın kalbini yakan ateş kara sevdaya, Ağaçları yakan Alev değerli bir insanın ölümüyle meydana gelecek sürtüşmelere, Ateşe zorla sokulmak hapisse, Yakın ateşte ısınmak korku ve sıkıntıya, Kışın ateşte ısınmak zenginliğe, Karanlıkta ışık saçmak amacıyla ateş yakmak insanları bir konuda uyarmaya, Ateşe girip ondan zarar görmek günah işlemeye, Ateşin üzerinden atlamak ya da ona girip ardı sıra çıkmak Cennet e girmeye, İnsanların çevresinde toplandığı ateş bereket, bolluk ve toplu sevince, Ateşin insana verdiği az zarar birinin vaadini yerine getirmesine, Bir yerde toplu yangın alevli ve uğultulu bir sesle görülürse savaşa, Evin önünde görülen dumansız, kor ateş hacca gitmeye, Bir yerde ateşin göğe doğru alevlenerek yükselmesi topluca işlenen çirkin davranışlara, Ateş üzerinde et kızartmak gıybet ve kedere, Parlak ve yararlı ateş sevinç ve sürura, Evde ateş çıkması meslek ya da işinde kuvvet bulmaya, Eve ateş düşmesi nimet ve bolluğa, Baş ya da vücuttan parlak renkli ateşin çıkması hanımı hamile ise kendisiyle hayır görülecek oğul evladına, değilse hanımından sevgi ve ilgi görmeye, Dağ başında yakılan ateş Allah a c.c. yakın olmaya, ihtiyaçların giderilmesine, yolcunun eve dönmesine,  Tandır ateşi evdeşinin hamile kalmasına, İnsanlara zararı olacak ateşi çoğaltmak onlara düşmanlık etmeye, böyle bir ateşi söndürmek orada vaki olan fitneyi yatıştırmaya, Evde sönmeye yüz tutan ateşi rüzgarın.

Rüyada Ateşte Yanmadığını Görmek
Rüyâda bir kişinin kendini ateşe attığını fakat yanmadığını gören kimse, hükümet tarafından zulüm görür ve kısa zamanda bu zulüm ortadan kalkar, ada­let hakim olur.
Rüyada Ateşte Yanmak
Eğer Rüyada ateş kendini yakarsa istemeyerek yola gider veya zarara uğrar ya da hasta olur. Bir rivâyete göre büyük bir sıkıntı ve be­lâya düşer. Rüyada Kendini yakan ateş görmek, ateşin kuvvetlendiğini ve içinden büyük ve şiddetli bir çığlık duyması o sıkıntı ve belânın devlet başkanı veya ve­killeri tarafından çıkartılacağına, gördüğü ateşte duman varsa yetim malı yemeye, ateş kıvılcım saçarsa yetim malı sebebiyle anlaşmazlığa ve düşmanlığa tâbir edilip, yorumlanır.
Rüyada Köz Görmek
Rüyada köz görmek veya Elinde köz olduğunu gören kimse, devlet başkanından veya emrinde çalışan kişilerden iyilik, mad­di menfaat ve yardım görür.
Rüyada Ateş atıldığını görmek
Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyâda halk üzerine ateş attığını gö­ren kimse, halkın arasına düşmanlık yayar. Bu rüya sahibi düşmanlık ve hasetlik içine düşebilir.
Rüyada İş yeri yandığını görmek
Bir tüccar dükkânından ateş çıkıp yandığını görse halka acımadan malını, parasını veya kıymet­li bir eşyasını çok pahalı satar.
Rüyada Ateşin Kenarında Oturmak
Rüyda ateşin başında yani kenarında oturduğunu görmek, rızık ve bolluktur, bazende kazanç ile yorumlanır. Bir topluluk ile beraber ateşin etrafında oturup zarar görmediğini gören kimse, yiyecek, içecek ve bereketli rızıklara kavuşur, Dünya ve âhiret mutluluğunu el­de eder.
Rüyada Evinin Yanması Ateş düşmesi
Evinde alevlerin yükseldiğini fakat duman çıkmadığını gören kimse, hacca gider. Evinde yangın çıktığını gören kimsenin mallarına yöneticiler ve zorbalar el koyar. Ateşin elbisesini yaktığını gören kimsenin akrabasıyla araları bozulur, esnaf, tüccar, çiftçi veya üretici ise zarar görür çok üzülür. Evine ateş düş­tüğünü gören kimse, düşmanıyla anlaşma yapar. Bu anlaşmadan iki ta­raf da kazançlı çıkar ve kardeş gibi olurlar.
Rüyada Evde Ateş Sönmesi
Bir evde ateşin söndüğünü görmek, o ev sâhibinin ölümüne işarettir. Rüyada görülen evde yanan ateşin sönmesine göre rüyanızın yorumu bu şekilde tabir edilip yorumlanmıştır.
Rüyada Ateş Diyanet yorumu: Cabir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyâda gördüğü ateşte alev yoksa düşmanlık ve dâvalaşmaya, eğer alevliyse hastalık yüzünden zor günler yaşar. Yer altından ateş çıktığını ve gökyüzüne doğru yükseldi­ğini görmek, o memleket halkının Cenabı Hakk’a isyan edeceğine işa­rettir. Ateşin genişleyip başka evlere yayıldığını ve zarar meydana gel­mediğini gören kimse, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma görür, eğer fakir ise, zengin olur.
İsmail El Eş’as (r.a.) demiştir ki: Gökyüzünden yağmur gibi ateş düştüğünü görmek, devlet başkanları ve yakınları tarafından fitne çık­masına, halkın büyük bir belâya düşmesine ve kan dökülmesine tâbir edilip, yorumlanır. O memlekette düşmanlık yayılır, birçok kimse öl­dürülüp savaş çıkacağına tâbir edilip, yorumlanır.

BİLGİLER
tarafından 25 Mayıs 2015 - 20:19 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 608 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
SohbetSila - Reklam Alanı
reklam-alani-banneri11
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Atatürk Sözleri

SohbetSila sayfamızda Mustafa Kemal Atatürk’ün en güzel sözlerini sizler için hazırladık ve bu en etkileyici Mustafa... [Devamı]

Atatürk Sözleri
Aleyna Tilki – Sen Olsan Bari

Aleyna Tilki – Sen Olsan Bari mp3 indir ve son çıkan şarkıları seçenekleriyle sunan kolay kullanımlı bir mobil... [Devamı]

Aleyna Tilki – Sen Olsan Bari
Sakın ihmal Etmeyin

Baş ağrısı ve havale! Sakın ihmal etmeyin.Glioblastoma, ya da diğer adıyla glioblastoma multiforme, bütün beyin... [Devamı]

Sakın ihmal Etmeyin
Kayseri Sohbet

SohbetSila Kayseri Sohbet odalarımıza hoş geldniz.Kayseri Türkiye’nin on beş Büyük İlinden birisidir, burada insanlar... [Devamı]

Kayseri Sohbet
Sila Sohbet Sıla Chat

SohbetSila Mobil Cet Sıla sohbet odaları yaşadığı ilim ülkenin hasretini özlemini yaşayanlar için hazırladığımız... [Devamı]

Sila Sohbet Sıla Chat
Susmak İstiyorum

Sadece Susmak İstiyorum !! Yalan İnsanları Kaale Almadan… Sahte Yüzleri Görmeden… Haklıyken Haksız Gözüksem... [Devamı]

Susmak İstiyorum
Dost Bakışlı Kadın

Ve kadın çocukluğa açılan kapı, küçük bir cimcime uçarı, pamuk şekeri çikolata tadı. Masumca küsmesi kızdırırkenki... [Devamı]

Dost Bakışlı Kadın