İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Nagehan

Sayfa: [1]
1
Genel Sohbet / Sohbetlim.Net - Sohbet Sitemiz Faaliyete Girdi
« : 06 Eylül 2019, 16:59:27 »
Yaklaşık 13 senedir dini sohbet ve islami sohbet  kelimelerinde kafa yoran, saçlarını yolan sitemiz en nihayetinde aradığı yerlere gelme gayret ve azmine girmiştir. Lafı fazla eveleyip gevelemeye gerek yok. Sitemize gelin siz de yerinizi alın.
Site adresimiz: https://sohbetlim.net
Alternatif Adresler
https://dinisohbeti.com
https://dinichat.net
https://dinisohbetodalari.com
https://sohbet.dinihat.net
https://islamisohbetsitesi.com

2
Genel Sohbet / Kaliteli Sohbetin Yeni Adresi
« : 29 Ağustos 2019, 16:43:53 »
İslami sohbet kalitesi güvencesi
Her Pazartesi toplanan ekibimiz, müşteri destek temsilcilerimizin performansını değerlendirmek için özel olarak oluşturulmuş raporlama yazılımımızı kullanır. Dini Sohbet odasındaki görevli arkadaşlarımız, yazılı dini sohbetin genel performansı için kritik olan önemli performans göstergelerini değerlendirir ve sohbete yön verir.

Dini Chat hizmetleri için azami çaba göstermekteyiz, bu nedenle odada bulunan userlere göre chat sohbetin seyrini sürekli takip ediyoruz. Bazı kullanıcılar için, örneğin sohbet-to-sohbet oranını veya çözünürlük-çözünürlük oranını ölçüyoruz.

Genel yazılı dini sohbet performansı için kritik olan ilk tepki süresi, ortalama tepki süresi ve kullanıcı memnuniyeti sayılabilir. Kullanıcılar sohbet yoluyla hızlı ve etkili destek ve cevap beklemektedir,  ve bu ölçümler, bu beklentilerin karşılanıp karşılanmadığının temel bir ölçütüdür. Bu performans göstergeleri de site yöneticileri ve görevli arkadaşlar tarafından baz alınır ve performans karşılaştırmaları yapılır.

Görevli Takım Liderleri, Yazılı Dini Sohbet Ajanlarının kullanıcılar arasındaki yanıt sürelerini her hafta değerlendirir.


İslami Sohbet ilk başladığında ajan ziyaretçiye dikkat verdi mi? Bir sohbetin başlangıcından itibaren yüksek beklentileri ayarlamak bizim için önemlidir. Hızlı bir ilk müdahale, kullanıcıyı olumlu bir sohbet deneyimi için hazırlar.
40 saniye hedef tepki süremizdir, ancak gerçek ortalama tepki süremiz her zaman iyileşme arzumuz nedeniyle çok düşüktür.  Her hafta toplantı yaparak Faaliyet Sonu İnceleme (FSİ) raporu hazırlıyoruz, stratejimizde değişiklikler yapıyoruz ve daha iyi olmanın başka yollarını arıyoruz.

Kullanıcı memnuniyeti, web sitesi ziyaretçilerinin islami sohbetten istediklerini alıp almadıklarını belirlememizi sağlar. Bir dini Sohbet Ajanı bir ziyaretçinin isteğini hızlı ve kolay bir şekilde yerine getirse bile, beklentilerinin karşılandığı anlamına gelmez. Bir kullanıcı tüm yanıtları 40 saniyeden kısa sürede alabilir ancak bu, tüm beklentilerinin karşılandığı anlamına gelmez.

Hedef kullanıcı memnuniyeti seviyemiz % 98 olmasına rağmen, görevli arkadaşlarımızın ve Ekip Liderlerimizin ve operasyon ekibimizin geri kalanının zor çalışması sayesinde, 2019 yılı için ortalama kullanıcı memnuniyeti notumuz % 98'i fantastik bir seviyede. Eğer bir müşteri% 97'den az bir müşteri memnuniyeti derecesi elde ederse, nedenini belirlememiz gerekir. Söylediğimiz gibi,  yanıt süreleri kullanıcı memnuniyetini etkileyen tek faktör değildir .

Görevli arkadaşların, kişiliklerini sohbet içinde kullanma şekilleri de önemlidir. Dini Sohbet konusunda ehil görevlilerin her sohbette coşku göstermesi gerekir; web sitesi ziyaretçisine yardımcı olmaktan heyecan, her iki taraf için de harika bir deneyim sunuyor. Bu yüzden https://dinisohbeti.com sitemiz her daim kaliteyi ön planda tutmaya çalışmaktadır. Kullanıcı ve okuyucu memnuniyeti oluşturmak için, web sitesi ziyaretçileriyle her etkileşimde bulunduğunuzda gerçekten ilgilenmeniz gerekir.

Mesajları doğru okumak ve uygun şekilde cevap vermek de% 99 memnuniyet elde etmek için çok önemlidir. Dinlenmiyormuş gibi hissetmek, bir müşteri hizmetleri temsilcisi sorunuzun bir kısmını geçmiş veya yeterince bilgili olmadığı için olağanüstü bir deneyim sunmuyor.

Dini Chat Sohbet Kalitesi Güvence Süreci, performansımızı izlememize izin verir… en önemlisi, bu hedeflere ulaşmayı yeterli bulmuyoruz. 30 saniyelik ortalama yanıt süresi hedefimize ulaştık ve gelişmeye devam ettik. Yaptığımız her şeyi izliyoruz ve tüm verileri en az haftada bir makro ve mikro düzeyde inceliyoruz.

Dini Chat Sohbet kalitesi güvencesi
https://dinisohbetodalari.com sitemiz de; İslami Sohbet Kalite Güvence Süreci, bir kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığı konusunda biraz daha derine inmemize izin verir  .

Eğer bir Dini Sohbet Görevlisinin kullanıcı memnuniyeti derecesi hedef derecelendirmemizin altına düşerse, bunu kendi aramızda sorgular ve ilgili arkadaşı ikaz ederiz.

Göz önünde bulundurulması gereken birçok açı var. Hızlı cevapları ve gerçek cevapları kontrol etmek yeterli değildir; bize göre, dini chat sohbet, basit bir soru ve cevap hizmetinden çok daha fazlasıdır.

İslami Sohbet Görevlilerimizin oluşturduğu kişisel etkileşimler sayesinde kullanıcılar arasında ilişkiler kurar, nitelikli sohbetler oluşturur, mükemmel sohbet önerileri yapar. Bu nedenle https://sohbet.dinichat.net sitemiz her daim bir adım önde olmuştur.

Kullanıcılarımızın beklediği canlı dini sohbet standartlarını sağlamak için hayati öneme sahip birçok husus vardır. Konuşmalar ve ilişkiler kurarız; bu nedenle tonlama, konuşma yapısı ve kullanıcı hedefleri gibi özellikler çok önemlidir. Her sohbet, kullanıcılara özel bir hedefe ulaşmanın yanı sıra ziyaretçi için harika bir deneyim olarak öne çıkmalıdır. Bunu en iyi yerine getiren de https://www.dinichat.net isimli sitemizdir. Bir başka makalede görüşmek ümidiyle hoşçakalın.

3
Genel Sohbet / İsLami Sohbet Sitelerinin Yeri ve Önemi
« : 19 Ağustos 2019, 19:16:48 »
İslami Sohbet Sitelerinin Günümüzdeki Önemi

İletişim, insan var olduğu günden bugüne kadar varlığını sürdürmüş ve bundan sonra da sonsuza dek varlığını geliştirerek sürdürecektir. İnsan anlatmaya ve anlamaya mecbur bir canlıdır. Bunu ilk zamanlar hareketlerle, çıkardığı tuhaf seslerle veya kendi geliştirdikleri bambaşka yollarla iletişim kurmuşlardır. Daha sonradan dilleri bulmuşlar ve konuşarak iletişim kurmaya başlamıştır. Tarihsel süreçte bu durum gelişmiş ve sürekli olarak insanlar kendi aralarında iletişim kurma yolları aramıştır.

Bir fikri, bir düşünceyi, bir hikâyeyi veya tamamen kendi gündelik sorunlarını anlatmak ihtiyacı duyan insan bunu bazen yüz yüze yaparken bazen de iletişim araçları ile yapmıştır. Bu iletişim araçları dönemlerin teknolojileri ile paralel olarak ilerlemektedir. Örneğin eski dönemlerdeki mektuplaşma bir iletişim kanalı örneğiydi. Ya da telsizler ile arkadaş arıyorum, arkadaş arıyorum anonsları ile yakınlardaki kişiler bulunur ve dini sohbet edilerek arkadaş, dost hatta sevgili olunurdu.

Gelişen teknoloji ile birlikte iletişim kanalları da gelişmiş ve daha hızlı, daha güvenli, daha kaliteli iletişim kanalları ortaya çıkmıştır. Chat siteleri ve sohbet siteleri gibi arkadaşlık siteleri de artık bu dönemin iletişim kanalları olmaktadır. İnsanlar artık bilgisayarlarından veya akıllı telefonları ve tabletlerinden direkt olarak dini chat sitelerine erişim sağlamakta ve saniyeler içerisinde dünyanın öbür ucundaki insanlar ile iletişim kurulabilmekte.

İletişim Kurmanın En Kolay Yolu

Mobil cihazlardan da kolayca erişim sağlanan sohbet siteleri birçok farklı kişiye hitap eden ve herkesin sohbet sitesinden beklentisini tam olarak karşılayan bir yapı sunmaktadır. Binlerce kullanıcısı ile https://www.dinisohbeti.com adresi sizlere kaliteli, güvenli son derece memnun kalacağınız bir sistem sunmaktadır.

Sohbet sitesi, üyeleri belli kriterlere göre sınıflandıran bir yapı sunmaktadır. Bu sistem sayesinde herkes ilgi alanlarına göre konulara girerek daha kaliteli sohbetler etmektedir. İslami sohbet de bu sınıflandırmalar arasında bulunmaktadır.

İslam üzerine konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak ve dini sohbet ederek bilgi paylaşımı yapmak isteyen kişilerin üye oldukları alanlar İslami sohbet odaları olmaktadır. İnsanların birbirleri ile daha etkili ve daha kaliteli şekilde sohbet etmelerini sağlayan sohbet odalarında toplu halde konuşmalar da gerçekleştirebilirsiniz.

Herhangi bir tartışma konusunda konuşabileceğiniz veya ilişkinizin ve iletişiminizin içeriğini kendiniz belirleyeceğiniz görüşmeler gerçekleştirebilir ve son derece de sosyalleşebileceğiniz bir ortama giriş yapmış olursunuz.

İstediğiniz Kadar Sohbet Edin Aranızdaki Mesafeleri Yok Edin

Günümüzde insanların birbirleri ile sohbet etmeleri ve iletişim kurmaları tamamen internet üzerinden gerçekleşmektedir. Artık sokakta gördüğünüz veya karşılaştığınız insanlarla tanışmaya çalışmak veya bu kişiler ile muhabbet etmek neredeyse yok gibi… İnsanlar sokakta sosyalleşmek yerine internet ortamından iletişim kurmayı daha çok istiyor. Kendi evinden rahatça sohbet etme imkanı sunan sohbet siteleri aynı zamanda bu şekilde dini sohbet bölümleri, felsefe bölümleri, arkadaşlık veya aşk bölümleri gibi birçok alanda insanlara sohbet etme ayrıcalığı tanımaktadır.

Toplu şekilde edilen sohbetler içerisinde uyuştuğunuz biri ile özel sohbet odası açabilir ve sadece ikiniz sohbet edebilirsiniz. Birçok farklı ayrıcalık ve kaliteli iletişim kurma imkanı sağlayan sohbet siteleri üzerinden aynı şehirde yaşadığınız kişiler ile tanışabilir ve tanışıklığınızı yüz yüze görüşerek ilerletebilirsiniz. Sohbet siteleri her zaman için en kaliteli alt yapıları ile sürekli olarak kullanıcılarına en iyi hizmeti sunarak insanların arasındaki mesafeleri yok etmekte ve kişileri bir düşüncenin bir duygunun içine alabilmektedir. İslam chat sitesi, arkadaşlık sitesi veya kişilerin ihtiyaç duydukları tüm kategorilerdeki sohbet odaları ve siteleri en kaliteli hizmetleri ile insanlar arasında görünmez bir bağ kurmakta ve mesafeleri hiçe sayarak insanları bir araya getirmektedir.

Güvenli Sohbet Sitelerine Üye Olun

Fakat bu noktada sohbet sitelerinin güvenirlik düzeyleri dikkate alınmalı ve sonrasında bu tür sitelerde sohbet edecek kişiler aramalıdır. Çünkü sohbet siteleri veya arkadaşlık sitelerinde birçok farklı dolandırıcılık yöntemi olabilmektedir. Sahte hesaplarla açılan adresler üzerinden kişilerden para veya kontör istemek en yaygın olanıdır. Daha birçok farklı yöntemle kişilerden maddi çıkar elde edilmektedir. Bu tür dolandırıcılıklar İslami sohbet sitelerinden arkadaşlık sitelerine Chat sitelerine kadar tüm sohbet içerikli sitelerde olabilmektedir. Bu gibi durumlara maruz kalmayacağınız ve her zaman için güvenlik sistemlerinin en yüksek seviyede olduğu sohbet siteleri sizler için daha uygun olacaktır.

Gün içerisinde veya gün sonunda kolayca giriş yapacağınız sohbet siteleri günün tüm yorgunluğunu attıracaktır. Çünkü birçok farklı insanla tanışabilecek ve tanışmanızın ardından da sohbetler ederek birbirinizi tanımaya çalışacaksınız. Birçok farklı insanın bir alanda toplanması ve aralarında kaliteli bir sohbetin gerçekleşmesi her açıdan düşünce dünyasının da gelişmesine ve insanlar arasındaki iletişimin ilerlemesini sağlayacaktır. İnsanlar arasındaki bu iletişimler aslında insanın temel gereksinimidir. Yalnız kalmak ve hiç kimse ile iletişime geçmemek büyük psikolojik sorunlara neden olacaktır. Bu yüzden de gerek dini sohbet, gerek felsefi sohbetler gerekse de ilgi alanınıza göre sohbetler ederek kendinize bir rahatlama sağlarsınız.

Sohbet sitelerinde dikkat edilmesi gereken bir durum da sohbet sitelerinin sizlerden para istemesidir. Ücretsiz şekilde üye olunduktan sonra site içerisinde rahat rahat hareket edebilmek, diğer üyeler ile sohbet edebilmek veya paylaşımlarda bulunmak için sürekli ücret isteyecektir. Bu şekilde bir sohbet sitesi her zaman için sizden bu ücreti talep edecektir. Ücret ödediğiniz halde çoğu bölüme girecek ve kimsenin sizlere cevap vermediğiniz göreceksiniz. Çünkü açık olan üyelerin hepsi bot üye denilen robotlar. Sadece sitenin üye sayısını fazla göstermek için oluşturulmuş bir sanal hile olan bu üye sayısı her zaman için gerçeği ile eşdeğer olmayacaktır.

Gerçek Arkadaşlıkları Kurabileceğiniz Tek Adres dinisohbeti.com İslam sohbet sitesi içeriklerinde sadece dini sohbetler ve tartışmalar değil aynı zamanda tanışmalar ve arkadaş olmalar da gerçekleşmektedir. İslam sohbet sitesi üyeleri tartışma panellerinden veya iletişim kurdukları arkadaş grupları içerisinden tanışabilmekte ve aynı düşünceyi savunan bu kişiler ikili sohbetler ederek hem düşüncelerini birbirlerine daha iyi anlatmakta hem de birbirlerini daha yakından tanımaktadır. İslami sohbet grubu içerisinde başlanan tanışma sohbet etmeye, tanışmaya ve görüşmeye kadar ilerlemektedir. İnsanlar arasındaki bu iletişimlerin gelişmesini sağlayan sohbet siteleri üzerinden tanışan ve bu tanışıklıklarını sevgililik, nişanlılık ve evlilik müessesi içerisinde sürdüren birçok çift de bulunmaktadır. 

Kimin kimle, ne zaman, nerede tanışacağı hiç belli olmaz. İnsanın ruh ikizinin nerede çıkacağı hiç belli olmaz. Hiç olmaz dediğiniz bir anda birden bire yıllardır aradığınız dostluğu, arkadaşlığı veya sevgililik ilişkilerini bulabilir ve hayatta daha mutlu olabilirsiniz. İslami sohbet bölümlerinde, felsefe konuşmalarında veya şehirlere göre ayrılmış olan bölümlerde tanışacağınız kişiler belki de sizlerin en iyi dostları, arkadaşları veya o saatten sonra bu hayatta birlikte yürüyeceğiniz kişi olacak.

Sizler de yıllardan beri aradığınız gerçek arkadaşlığı, dostluğu veya sevgilinizi bulabilmek, kendi şehrinizden kişiler ile görüşüp tanışabilmek, dini sohbet, siyaset, felsefi sohbetler veya kültürel konuşmalar yapabilmek için tek adres https://dinisohbeti.com adresi olmaktadır. Tamamen ücretsiz şekilde günün her saatinde binlerce kişi bulunan sohbet sitesinde, güvenli bir sistemde, kaliteli sohbetler etmek istiyorsanız siz de hemen sohbet girişini yapabilir ve sohbete başlayabilirsiniz.

4
Genel Sohbet / İSLAMİ SOHBET ODALARI
« : 19 Ağustos 2019, 19:09:53 »
Sevgi İslami Sohbet Sitesi sakinleri, Günümüzde İslami sohbet deyimi daha önemli bir hale gelmiştir. Artan Müslüman nüfusu nedeniyle farklı milletten, farklı coğrafyalardan farklı farklı sesler yükselmektedir. Bu farklılığın önüne geçmek dini sohbet sayesinde ancak olur. İslamiyet’in esasları ve ortak paydaları sayesinde ortak bir noktada buluşacak olan Müslümanlar bunu ancak dini chat ve İslami sohbetler sayesinde yapacaklardır. İslami bir sohbet Müslümanları refaha huzura ve mutluluğa eriştirecek, Müslümanların doğru yolu bulmasını, tek bir yumruk, tek bir beden olup Allah’ın ipine toptan sımsıkı sarılmalarını sağlayacaktır. Müslümanlar tarafından İslami sohbet için bir takım İslami sohbet platformları kurulmuş ve kurulmaya devam etmektedir. Fiziki olarak bir toplantı merkezi veya bir meclis şeklinde oluşturulan bu platformların, gelişen teknoloji ve İnternetin hayatımıza girmesiyle sanal olarak da oluşturulması mümkün hale gelmiştir. Son yıllarda sosyal medya sayesinde bu platformlar oluşturulmaya, çoğalmaya ve büyümeye başlamıştır. Oluşturan sosyal medya grupları, İslami sayfalar, İslami bloglar bu ağın ve platformun daha doğrusu İslami sohbetin gerçekleşmesine katkı sağlamaktadır. Sende hemen dini paylaşımlar ve sohbetler için islami sohbete bağlan.


5
Genel Sohbet / islami sohbet ve Dini Sohbet
« : 19 Ağustos 2019, 19:05:04 »
İslami Sohbet
İslami sohbet kalitesini sizlere en iyi şekilde sunucumuzda sunmak için uzun bir süredir çaba gösteriyoruz değerli okurlarım. Bu göstermiş olduğumuz çaba tamamen sizlerin her daim faydasına işler yapabilmemiz içindir. İslami sohbet sitelerinin her daim amacı ve gayesi bu olmuştur ve sonuca hep bir adım uzaktayız lakin başarıya hep yakın olduk.

İslami Sohbet Odaları
İslami sohbet odaları içerisinde dilediğiniz gibi doyasıya sohbet edebilir ve bunu keyifle yapabilirsiniz değerli okurlarım. Bu sunucuda dini konular baz alınıp bu denli hareketlerde ve tavırlarda bulunulmalıdır. Dinimizin gereçleri uygulanıp o doğrultuda ilerlenmektedir. İslami sohbet odaları konusunda diğer birçok sunucu arasında eminim ki en iyi olanında bulunuyorsunuz.

Neden İslami Sohbet ?
İslami sohbet tercih edilecek en hayırlı sunucudur sizler için değerli okurlarım. Tercih edeceğiniz diğer birçok sunucu seçeneği arasındakiler ile karşılaştırdığınız vakit sizde aradaki büyük farkı göreceksiniz. Mantıklı bir şekilde düşünebilen her birey eminim ki sizinle aynı düşüncede hareket edecektir ve zaten doğrusu ve mantıklısı olanda budur arkadaşlar.

İslami Sohbet Ve Dini Sohbet
İslami sohbet ve dini sohbet sitelerinin gözle görülür bir farkı yoktur değerli okurlarım. Bunu büyük bir içtenlikle söyleyebilirim ki bu iki büyük sunucu elbetteki kısa bir süre sonra birleşecek ve büyük bir kullanıcı yoğunluğu ile karşı karşıya kalacaklardır. Bu iki sunucuda sevilen ve sayılan kişilerden oluşmaktadır.

Dini Sohbet Ve Mobil Chat
Dini Sohbet odalarımız artık mobil uyumlu hale getirildi saygı değer okurlarım. Yani dilediğiniz gibi internet ağının bulunduğu her alandan sunucumuza giriş sağlayıp keyifli zaman geçirebilirsiniz. Dini sohbet sitesi yapmış olduğu bu güncelleme ile kullanıcılarına büyük bir yenilik ile onlara ne kadar çok değer verdiğini gösterdi.

İslami Sohbet Ve Dini Chat Odaları
İslami sohbet ve dini chat odaları kısa bir süre sonra büyük bir mobil uygulama ile sizlerin karşısında olacaktır değerli okurlar. Bu uygulama ile hem dini chat açısından hemde İslami sohbet odaları açısından sizlerin faydasına olacağı düşünülen bu uygulama büyük ses getirecek gibi duruyor değerli okurlarım.

6
Genel Sohbet / Hoş Dini Sohbetler
« : 31 Temmuz 2019, 21:53:33 »
Bir çoğumuz zamanımızı boş işlerle geçirir veya boş muhabbetlerin yapıldığı yerlerde takılırız. Sürekli nefsimizin peşinde koşar gideriz, tıpkı rüzgara kapılmış yaprak misali. Nefsimize hoş gelen şeyleri yapma peşinde koşarız; yeme, içme, uyuma v.s. gibi, nefse ağır gelen fakat ruhu besleyen ibadetlerden imtina ederiz, abdest, namaz, zikir, tefekkür v.s. gibi. İslamdan, haktan hukuktan bahsedilen dini sohbet meclislerine uğramayız, çünkü bunlar bize oldukça yabancı şeylerdir. Ağır gelir nefse öyle değil mi ? Aslında islami sohbet yapılan yerler o kadar da kötü yerler değildir. Bu meclise gelen insanların ALLAH (C.C.)'den başka gayesi yoktur, maksatları onun rızası dahilinde olmaktır. Sanal dini chat odaları yerine bu tür yerlere gitmenizi tavsiye ederim


7
Genel Sohbet / Dini Chat Sitemiz Faaliyete Girdi
« : 29 Temmuz 2019, 13:02:01 »
dini chat Aslında Chat kelimesi Türkçe değildir, ingilizce’dir. Güzel Türkçemizi asimile etmek ve yozlaştırmak isteyenlerin kullandığı bir kelimedir, Chat kelimesinin türkçe karşılığı Sohbet demektir. Dini Chat ise, Dini Sohbet demektir. Bu kelimeyi sitelerinin title ve keywordlerinde kullanan site sahiplerinin %99’u sahtekardır, iki yüzlüdür, riyakardır.

Fakat bizler; dini sohbet ve Dini Chat seven kardeşlerim için dini chat odalarını devreye soktuk, elimizi taşın altına koyduk. Bu meyanda şunu belirtmeden de geçemeyeceğim, hiç bir ticari kaygı veya adsense geliri gözetmiyoruz. Baktık ki google sayfalarında en çok aranan kelimelerin başında geliyor, alakasız ve adult içerik barındıran siteler bile bir yarışa girmiş, islami ve dini terimlerle insanları kandırmaya çalışıyorlar, elbette bu duruma bu gidişata dur demek boynumuzun borcu olmalı, dini chat siteleri, dini chat odaları, dini chat sitesi gibi kelimeleri ağzına alan bu densiz güruh bir gün boyunun ölçüsünü alacaktır. Değerli islami sohbet seven kardeşlerim bizlerin amacı aynı gelenek ve önceliklere değer veren insanlara ücretsiz sohbet etme imkanı sunmaktır. Ülkemin güzel ve masum insanları neden ücretsiz dini sohbet odalarımızı kullanmasın? Bunun nedeni gayet açık, sitemiz güvenli ve kanıtlanmış bir yer. Sizi çevrimdışı insanlarla tanışmanın eski moda bir yolunun çalışmadığına ikna etmeye çalışmayacağız. Ancak, bazen oldukça zor olabilir. Bu nedenle, neden yeni ve modern bir çevrimiçi iletişim yöntemi denemiyorsunuz? Kesinlikle kullanıcı dostu olan dini sohbet islami sohbet odaları kesinlikle ücretsizdir, siz hiç bir şey için zahmet etmeyin. Sohbet odalarımızda gönül rahatlığıyla edep kuralları içinde her türlü sohbeti yapabilirsiniz.

8
Genel Sohbet / Ynt: Bağlama Büyüsü Nedir?
« : 29 Temmuz 2019, 12:55:53 »
Maşallah creeper arı gibi çalışıyorsun, sürekli link çıkışı yapıyorsun :) arada benim dini chat sitem hakkında da yazı yaz, birbirimize destek olalım. Sana ücretsiz paylaşım yapabileceğin forum listesi vereyim oralara  da yazarsın

9
Genel Sohbet / Kaliteli İslami Sohbet Sitesi Yayında
« : 28 Temmuz 2019, 17:46:31 »
İSLAMİ SOHBET
islami sohbet Sitelerinde Adab ve Usüller
Belli bir seviyeye gelmiş kişilerin; kendilerine benzer diğer kişilerle makul bir edep içerisinde dini chat yapmaları normal bir durumdur. Ancak her zaman bu mümkün olmuyor, klavye arkasında farklı kişiliklere bürünerek abuk sabuk yazıp çizen insan tipleri internet dünyasında adeta sörf yapıyor. Gerçek hayatta silik bir yaşam tarzı süren, evde hanımına laf geçiremeyen veya toplum içerisinde itibarını ve haysiyetini kaybetmiş insanlar; nasıl olsa beni kimse görmüyor, bana kimse bir şey yapamaz düşüncesi ile hareket ederek sohbet çet odalarında adeta terör estiriyorlar.

seviyeli sohbet Nedir ?
Adı üzerinde seviyeli sohbet; yani adab-ı muaşeret kuralları çerçevesinde, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yapılan sohbettir. Esasen zaten sohbet kelimesi günümüzde çok yanlış anlaşılmaktadır. Sokak ağzıyla “yahu gel bir sohbet edelim” veya “yahu bir sohbetini alalım” şeklinde başlayan konuşmalar genelde boş muhabbete işarettir. Böyle başlayan konuşmalarda seviye yerlerde sürünür, en galiz küfür ve hakaretler havada uçuşur. dini sohbet kelime anlamı itibariyle konuşmaktır, konuşmanın ötesinde bir olmaktır, beraber olmaktır, arkadaş olmaktır, dost olmaktır, güven vermektir, nasihat etmektir, irşad etmektir. Aslında tasavvufi açıdan bakacak olursak sohbet kalbi bir fiildir, kalbden kalbe irtibat sağlar, bu yüzden sohbetin bazı kuralları vardır, hem sohbet eden için, hem de dinleyenler için. Sohbet etmek için bir yere toplanan insanlar; şuursuz, amaçsız sıradan bir güruh değildir, bu toplanmanın bir amacı vardır. Bu insanlar birbirleri ile aynı duygu ve düşüncelere sahip, gerektiğinde kader birliği yapabilen, birbirlerinin sevinç ve kederlerine ortak olabilecek, ALLAH rızası için bir araya gelmiş insanlardır. Buharinin bir hadis-i şerifi vardır; “Kişi Sevdiği ile Beraberdir” der. Bu meyanda böyle bir topluluğun birlikteliği ve sohbeti, öldükten sonra Berzah Aleminde ve cennette devam eder.

10
Genel Sohbet / İslami Sohbet Siteleri Hakkında Düşünceler
« : 09 Temmuz 2019, 16:19:25 »
Bu gün bu konu hakkında beyin fırtınası yapalım istedim. Şöyle google sayfalarına baktığımızda her önüne gelen islami ve dini ağırlıklı site açmış. Bunlardan bazıları dini sohbet  hizmeti verdiğini iddia ederken, bazıları da islami konuları ele alarak insanları bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirtmektedirler. Fakat inanın kazın ayağı öyle değil. Esasen bunların çoğunluk kısmı sahtekar insanlardan oluşmakta, dinden, imandan bi haber yaşamaktadırlar. Bunların tek amacı vardır, din ve islam kelimelerini kullanarak insanların temiz, saf duygularını sömürmek ve rant elde etmektir. Peki nasıl rant elde ediyorlar diye sorduğunuzu duyar gibiyim, bu adamlar sitelerine yerleştirdikleri adsense reklamları sayesinde hatırı sayılır paralar kazanmaktadırlar.

Gelelim dini chat veya islami sohbet hizmeti sunduğunu iddia eden dalkavuklara, google sayfasına dini sohbet yazın ve ilk sayfada çıkan sitelerin birine girin, dinden, islamdan, imandan gayrı ne varsa konuşulur, gevşek gevşek muhabbetler, yoz yazışmalar alır başını gider, bir anda özeliniz dolar taşar. Evet sevgili dostlar gerçekleri söylemek ve yazmak zordur, hakikatler bazen insanları üzebilir.
Daha rahat ve kaliteli bir ortamda sohbet etmek istiyorsanız işte size bir alternatif, islami sohbet odalarımızda sizleri görmek bize mutluluk verecektir. En azından deneyin bir şey kaybetmezsiniz. Sağlıcakla kalınız...

11
Genel Sohbet / Sohbetin Kişilik Üzerine Etkisi
« : 08 Temmuz 2019, 14:34:19 »
İnsan kendisini geliştirmek, sohbet odaları olaylara karşı olan bakış açısını değiştirmek, farklı perspektiften bakabilmek için kendisiyle zıt düşüncede ve farklı yaşam tarzlarına sahip olan insanlarla da sohbet etmeyi bilmelidir. Eğer her yeni fikre, düşünceye karşı çıkıp, önyargılı yaklaşım gösterip dinleme tenezzülünde dahi bulunmaz ise asıl saygısızlığı ve haksızlığı karşı tarafa değil kendisine etmiş olur. Her yeni insanın kendimize yeni şeyler katacağından emin olmalıyız. Yalnızca kendimizle aynı düşüncelere, aynı yaşam ve yetişme tarzına ve bakış açısına sahip olan insanlarla muhatap olmamız yeterli değildir. Ufkumuzu genişletecek olan farklı düşünmemizi sağlayacak olan insanlardır. O yüzdendir ki tanıştığımız her yeni insanı kafamızda, kendi içimizde ayrıştırmadan yaklaşmayı denemeliyiz. Her insanın kendimize yeni şeyler katacağından emin olmalıyız. Olumlu düşüncelerle yaklaşıp ön yargıları kaldırarak iletişim kurup islami sohbet olarak kendimize düstur edinmeliyiz.

12
Genel Sohbet / Seviyeli Dini Chat Sohbet Siteleri
« : 08 Temmuz 2019, 14:12:31 »
İslam dünyasının büyük bir kitleye sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Birçok İslam dinine uygun hareket etmek isteyen kişiler gerek normal yaşantılarında gerek ev hayatlarında sıkıcı ve rutin geçen yoğun saatler geçirebilmektedir. Buna hitaben internet ortamına takılarak film izleme veya oyun oynama gibi birçok farklı can sıkıntısını giderecek alternatiflerde artık git gide popülerliğini kaybetmiş ve yerini farklı sitelere bırakmıştır. Bu sitelerden bir tanesi de  sohbet odaları kurallarına uygun ve uyumlu bir şekilde hareket eden dini sohbet odaları siteleridir. Bu tür siteler eskiden pek bir rağbet görmese de günümüzde yoğun bir halde Müslümanlar tarafından yoğun bir ilgi görmekte. Çünkü yeni chat sistemlerinde kullanılan en son teknoloji ile donatılmış olan bu web ortamları kişilerim tüm güvenliği site içerisinde sağlarken, aynı zamanda seviyeli ve saygın bir şekilde dünyada ki tüm Müslümanları tek bir çatı altında toplayarak muhabbet etmelerini sağlamaktadır.

dini chat odaları Ücretli mi ?

                  Bu konuya cevap olarak %95’i diyebiliriz, bazı site sahipleri insanlardan para karşılığında üyelik hizmeti sunarken birçok kişi bu sistemi dünya üzerinde yer alan tüm Müslümanlar için ücretsiz bir şekilde yararlanmalarını sağlamıştır. Bay ve bayanların rahatlıkla erişim sağlayabileceği ve tüm ortamda kurulan huzur odaklı sohbet niteliğini bu tür islami sohbet odaları içerisinde görebilirsiniz. Birden fazla İslami sohbet odalarının yer aldığı dini sohbet sitelerine erişim tamamen ücretsiz olup, üye olduktan sonra dahi herhangi bir ücret talep edilmemektedir.


Sayfa: [1]